Single Blog Title

This is a single blog caption

„Оборище“ изпусна „Литекс“2

„Оборище“ и „Литекс II“ не си отбелязаха гол

Динамичен мач с много положения, но без отбелязани голове изиграха отборите на „Оборище” и „Литек-II”. Мачът от 13-тия кръг на първенството в „Б” група се игра на стадион „Орчо войвода”. Опасните атаки започнаха още от първите минути на срещата, а високото темпо на игра се запази до края на двубоя. Първи положение за гол имаха гостите в петата минута на мача, но самоотвержена намеса на Иван Иванов предотврати гола.Оттам нататък футболистите на „Оборище“ имаха надмощие , но така и не успяха да реализират до края на полувремето.Натискът на „Оборище” бе по-осезаем през втората част на срещата. Опасни удари към вратата на гостите отправиха Владимир Бахъров и Георги Нетов, като удар на последния рикошира във футболист на „Оборище“ и не влезе във вратата на ловчанлии. В 66-а. минута капитанът на отбора Никола Иванов -Шейха пропусна да отбележи дузпа.В 77-та минута Ели Маркес уцели греда. До края на срещата имаше и още положения, с които панагюрският тим беше близо до гола, но така и не успя да реализира. Мачът завърши при резултат 0:0. Въпреки делничния ден и ранния час на двубоя, фенове на „Оборище“ не липсваха на стадион „Орчо войвода“.
Делегат на срещата от „Б“ група бе легендарният вратар на ЦСКА от миналото Джони Велинов.Със спечелената една точка отборът на „Оборище“ има актив от 22 точки , които му отреждат четвърто място във временното класиране преди изиграването на отложената среща от 12-и кръг Созопол – Поморие.Следващите три кръга противници на „войводите“ са отборите от Бургаска област- Нефтохимик,Созопол и Поморие.Мачът . „Нефтохимик“ -„Оборище“ е в неделя 08.11.2015 г. от 14.30 часа.
Състав на „Оборище“ (Панагюрище): 1. Ивайло Яначков, 2. Петър Альошев, 3. Мартин Димов, 4. Иван Иванов, 8. Иван Колев (79 м. – 10. Христо Гоговски), 11. Георги Нетов (58 м. – 15. Обаси Окечукво), 13. Никола Иванов (капитан), 16. Калоян Цветков, 17. Ивайло Димитров, 18. Владимир Бахъров (72 м. – 9. Григор Долапчиев), 23. Ели Маркес.

Резерви: 55. Ивайло Сайков, 22. Ангел Парпулов, 6. Ахмед Адемов, 21. Мурад Ибраим.

Състав на „Литекс 2“ (Ловеч): 30. Евгени Александров, 2. Стойчо Атанасов, 3. Илия Мунин, 13. Галин Минков, 18. Тонислав Йорданов, 7. Румен Руменов, 8. Реян Даскалов (58 м. – 11. Валери Христов), 9. Милчо Ангелов (85 м. – 17. Виктор Мицаков), 10. Чавдар Ивайлов, 14. Емил Петров, 6. Александър Цветков (капитан).

Резерви: 25. Иван Аврамов, 15. Кристиян Славов, 4. Ангел Лясков, 5. Мартин Митов, 16. Мартин Симеонов.

Жълти картони: Владимир Бахъров,, Ивайло Димитров , Калоян Цветков (Оборище); Милчо Ангелов, Румен Руменов, Валери Христов (Литекс 2).