Преглед на количката Поръчка

Single Blog Title

This is a single blog caption

Оборище закри сезона с класика срещу Ботев в Гълъбово

Отборът на Оборище за втори път победи тази есен с класическия резултат 3-0 Ботев Гълъбово.Този път „войводите“ сториха това при визитата си на стадион“Хр. Ботев“ в град Гълъбово.Мачът беше от 17-ти кръг на „Б“ професионална група.Отборът на Оборище започна в следния състав :12-Ивайло Сайков,17-Ивайло Димитров,4-Иван Иванов,2-Петър Альошев,3-Мартин Димов,13-Никола Иванов/к/,21-Мурад Ибраим,16-Калоян Цветков,23- Ели Маркес,11-Георги Нетов,8-Иван Колев. Първите минути на двубоя не предвещаваха с нищо бурният му завхършек.Двата отбора водеха битка в средата на терена , като чак в 15-а минута беше изпълнен първи ъглов удар за „Оборище“.В 22-та минута пък беше първият ъглов удар за „Ботев“..В 26 -та минута удар на Калоян Цветков премина встрани от вратата В 27-та минута стана разбъркване пред вратата на „Оборище“, но защитата успя да изчисти топката.В 28-та минута капитанът на Оборище Никола Иванов – Шейха получи жълт картон.В 30-а минута удар от 20 метра на Георги Кирилов мина на сантиметри от вратата.В 34-а минута Калоян Цветков проби отдясно , центрира и слаб удар с глава отправи Альошев,В 38-та минута удар от 25 метра на Альошев премина над вратата.В 40-а минута Емилиян Зотев от домакините стреля над вратата от 25 метра.В 41-а минута центриране пред вратата на Оборище беше изчистено от Мурад Ибраим в ъглов удар.В 45-а минута Никола Иванов стреля над вратата от 20 метра,а в добавеното време при ъглов удар за Оборище домакините успяха да изчистят.Така първото полувреме завърши без отбелязан гол 0-0.В 51-та минута Георги Нетов проби, подаде на Калоян Цветков , който пусна топката ниско по тревата към Ели Маркес и той с отмерен удар след рикошет в гредата вкара първия гол в мача.В 56-а минута Сайков спаси удар на номер 9-Реджеп Халил от домакините.В 58-та минута след разбъркване пред вратата на Оборище Иван Иванов успя да изчисти.В 59-а минута жълт картон получи Ивайло Димитров от състава на Оборище.В 67-а минута Альошев беше заменен от Владимир Бахъров.В 71-а минута гол на Иван Колев не беше зачетен поради засада.В 73-а минута удар на Ели Маркес премина над напречната греда.Иван Колев беше санциониран с жълт картон в 78-та минута.В 81-та минута на мача страхотен прецизен бразилски пас на Ели Маркес изведе Георги Нетов зад защитата на домакините и бързоногото крило хладнокръвно отбеляза за 2-0.Веднага след отбелязването на гола Нетов беше заменен от Окечукво.В 84-а минута пас на младежкия национал Иван Колев беше засечен от Бахъров и резултатът набъбна до 3-0 за Оборище.Той можеше да нарасне още , ако главния съдия Георги Андреев не беше отменил чисто попадение на Иван Колев в добавеното време на мача .В 87-та минута Григор Долапчиев смени Ели Маркес.Така футболистите на ФК“Оборище“ постигнаха осмата си победа за сезона и трета като гост , а със спечелените 29 точки през есента ще зимуват на престижното за един абсолютен дебютант в професионалния футбол пето място в класирането.Вечерта след мача отборът отпразнува с пищен банкет в СПА Хотел“Каменград“ успешния завършек на сезона.