Стойност : 0.00 лв.
Преглед на количката Поръчка

Оборище с първи точки като гост

Панагюрци с победа в 85-ата минута срещу Локомотив Горна Оряховица

„Локомотив” (Горна Оряховица) загуби с 0:1 първия си мач у дома от „Оборище” (Панагюрище). Това бе първи пълен успех на чужд терен за „воеводите“ в професионалния футбол. „Черно-белите” опитаха да овладеят играта още в началото и играеха повече с топката, но първата заплаха създаде Нетов от гостите в 9-та минута. Още няколко опасни контраатаки направиха гостите в следващите минути, като в основата им беше чернокожият Ели Маркес, който уцели и гредата в 17-та минута.

Още в 26-та минута старши треньора на „Локо” се опита да засили нападението си, вкарвайки Байдаков на мястото на Камберов. Дошлият от „Етър” нападател наистина създаде известна острота в атака. В 32-та минута той пое хубаво извеждане от вратаря Колев и подаде на Балъков в близост до вратата на „Оборище”, но до гол отново не се стигна. До края на първото полувреме домакините така и не стигнаха до чисто голово положение.

Втората част започна отново с натиск на домакините, който обаче беше париран не само от защитата на „Оборище”, но и от все по-чести намеси на съдията, които накъсаха и изнервиха играта. Три минути след подновяването на мача Байдаков се откъсваше сам срещу вратаря на гостите, но атаката бе спряна от рефера Петър Кирилов. В ответната атака за отбора на Панагюрище Каптиев беше близко до откриване на резултата, но топката срещна страничния стълб. Минута по-късно Красен Трифонов имаше възможност за удар, но стреля във вратаря. В 60-та минута отново страничния съдия пресече добра атака на горнооряховчани заради несъществуваща засада. Малко по-късно отново Байдаков бе изведен на стрелкова позиция, но стреля висока над вратата. В 70-та минута центриране на Трифонов от пряк свободен удар намери Мариян Иванов на удобна позиция, но той не можа да нацели добре топката и пропусна.

Пет минути преди края на редовното време резервата Иван Колев се оказа най-добре пласиран при един бърз пробив на гостите отляво и вкара единствения гол в мача. Ситуацията бе спорна и домакините имаха претенции за засада. Още една възможност имаше Байдаков до края, но въпреки отчаяните си опити да променят резултата, домакините трябваше да преглътнат загубата.

Близо 1000 зрители наблюдаваха срещата на стадион „Локомотив”. Феновете изпратиха с ръкопляскания своите футболисти и бурно освиркаха съдийската тройка от Добрич – Петър Кирилов и помощниците му Димитър Герчев и Калин Киров.