Стойност : 0.00 лв.
Преглед на количката Поръчка

Първа победа при професионалистите за Оборище

Войводите писаха "тройка" на Ботев Гълъбово

Първа победа в професионалния футбол записа на първи август отборът на ФК „Оборище”. Класическа победа с 3:0 и много пропуснати голови възможности за футболистите на „Оборище” в първия им домакински мач, който бе срещу отбора на „Ботев” /Гълъбово/. Панагюрският тим явно бе мотивиран на сто процента за победа и това пролича още от първите секунди на мача. Двуострата игра беляза целия двубой, а атаките пред вратата на гостите не стихнаха до последния съдийски сигнал. Ранният гол на Георги Нетов в 4-та минута отприщи радостта на футболните фенове.

Острата и динамична игра направи истински спектакъл на „Орчо войвода”. Панагюрският тим доминираше и показа много повече хъс от гостите. Второто попадение дойде в 72 минута, когато Калоян Цветков отбеляза с глава. За 3:0 се разписа Окечукуо Обаси-Оки в 86 минути, 15 минути след като влезе в игра на мястото на Григор Долапчиев. Старши треньорът на „Оборище“ Танчо Калпаков направи още две смени –Христо Гоговски замени Калоян Цветков, Иван Колев влезе на мястото на Владимир Каптиев.

След края на срещата треньорите на двата отбора дадоха пресконференция. Старши треньорът на „Ботев” Митко Коцинов отбеляза, че победата на „Оборище” е заслужена и ако панагюрци покажат същата игра и при гостуванията си, ще постигнат добри резултати. Коцинов коментира, че отборът му, който вече трети сезон е в „Б“ група, е играл много под възможностите си и че „Оборище“ тотално е доминирал в първите 15 минути на мача.

Танчо Калпаков не прикри задоволството си от показаната игра. Благодари на футболистите и на публиката, която ги подкрепяше. Коментира, че след попадението на Нетов, тимът е отстъпил, но победата е заслужена, а успехът е колективен. Всеки мач ще е труден, но ще се борим за победи, заяви още Калпаков, като отбеляза, че за разлика от мача в Поморие, сега футболистите на „Оборище” са били повече амбицирани за победа.